Firmy piszące programy do prowadzenia PKPiR zwykle nie rozpieszczają użytkowników darmowymi wersjami swoich produktów. Tym bardziej warto wspomnieć o tym, że można mieć Draco KPiR pro w wersji 2008 – za darmo.

 Jest to wersja, którą można wykorzystać aby zapoznać się możliwościami tego programu, lub w bardzo małej firmie  – program ma limit 120 dokumentów, więc wystarczy jeśli księgujesz kilka dokumentów miesicznie. (Wersja bez limitu kosztuje 99 zł).

Program wspiera ewidencję i rozliczenia podatku a także umożliwia analizę rentowności podejmowanych działań gospodarczych. Na podstawie dokumentów sprzedaży i zakupu rejestrowanych w Księdze automatycznie tworzone są rejestry VAT. Możliwe jest rejestrowanie i rozliczanie remanentów.
System umożliwia importowanie dokumentów z DRACO Faktury, DRACO Handel oraz ARA.
Rozpoczęcie pracy możliwe jest w dowolnym miesiącu roku podatkowego.
Użytkownicy mają możliwość drukowania szeregu zestawień i wykresów, jak: zestawienie sum w kolumnach za dany miesiąc i narastająco lub roczne zestawienie sum w kolumnach księgi.

Można go pobrać ze strony producenta lub zainstalować z DVD dołączonego do kwietniowego magazynu komputerowego NEXT.

Jeśli chcesz poznać inne darmowe programy, które wspomagają prowadzenie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów – zapisz się na mój kurs e-mailowy.

Reklamy